HS PORTÁL

HS Portal – paralelné posuvné steny

V modernej architektúre sa čoraz častejšie dostávajú do popredia niekoľko metrové presklené HS portály. HS portál je zdvižno – posuvné zariadenie, poskytujúce užívateľovi prepojenie medzi interiérom a exteriérom, taktiež  panoramatický výhľad na okolie. V poslednom období v kombinácií s tieniacou technikou slúžia presklené steny aj v súvislosti so ziskom solárnej energie. HS portály si prešli za posledné obdobie veľkým vývojom a kvalita a možnosti zhotovenia drevených, resp. drevo-hliníkových portálov sa enormne posunula dopredu. Prepojenie estetickej funkcie s užívateľskou a zároveň prispôsobenie sa tepelno-technickým požiadavkám, môžete vidieť v našom najnovšom HS portály.

Obzvlášť ľahko

Vďaka zvýšenému počtu pojazdových vozíkov je manipulácia s HS portálom aj napriek ťažkým sklám, veľmi jednoduchá. O bezproblémový posuv sa stará až 8 pojazdových koliesok. Ďalšou veľkou výhodou je zníženie spodného profilu HS portálu, čo zabezpečí väčšiu plochu zasklenia.

Okrem pojazdového vozíka je inovovaná aj vodiaca lišta v hornej časti. Taktiež spolu s pojazdovými vozíkmi prispieva k ľahšiemu chodu pri manipulácií.  Z estetického hľadiska to je obrovský krok vpred, pretože je kompletne schovaná v ráme a nemá rušivé vplyvy pri pohľade na HS portál.

Šetrí konštrukciu, predchádza úrazom

Užitočná vymoženosť pri dotváraní portálu je jemné dobrzďovanie tesne pred zatvorením. Predídeme tak poškodeniam rámu, alebo prasklinám omietky v okolitom ostení spôsobené nevhodným zaobchádzaním. Okrem toho, plní aj bezpečnostnú funkciu pri náhodnom privretí prstov.

Až po spodok

Absolútne bezbariérové zasklenie fixnej časti je jednou z najväčších predností nového HS portálu. K prahu je možné zvoliť drevenú lištu v rovnakej farbe ako HS portál, alebo ponechať klasický hliníkový prah

Pri prahu ECO PASS SKY rozlišujeme 2 druhy zasklenia a to:

NA PRAHU

V PRAHU

Ďalšie vymoženosti

  • - vylepšené tesniace profily a kovanie ponúkajú výbornú vzduchotesnosť aj pri HS portáloch.
  • - integrované kartáčové tesnenia znižujú trenie a hluk chodu portálu.
  • - odolnosť voči vlámaniu RC2 podľa normy EN 1627-30
  • - škárové vetranie
  • - rôzne farebné prevedenie krytiek
  • - skryté uzamykacie háky

Galéria

Máte záujem o cenovú ponuku?

Kontaktujte nás

2 + 13 =

DREVIS – MIROSLAV HARAG

1.Mája 2
Prievidza časť Hradec
971 01

KONTAKT

Fax: 046/548 10 07
E-mail: info@drevis.sk
Vedúci obchodu: 0917 221 689
Vedúci výroby: 0905 171 865

PRACOVNÝ ČAS

pon-pia: 7:00-12:00 / 12:30-15:30
sobota: zatvorené
nedeľa: zatvorené
Stretnutie mimo otváracích hodín je možné po dohode.